Per visą NBA istoriją ne vienam centrui buvo sukurti vardiniai krepšinio kedai. Visgi retai jie sulaukdavo pasisekimo ir dėl to aukščiausiems lygos žaidėjams bėgant metams sukuriama vis rečiau modelių su jų vardu. Tačiau to tikrai nebūtų galima pasakyti apie vieną galingiausių krepšininkų aikštelėje bei vieną vieną labiausiai charizmatiškų žmonių už aikštės ribų – Shaquille O‘Neal. Nors jo žvaigždė žibėjo devyniasdešimtaisiais, tačiau iki pat šių dienų yra daugybė šios asmenybės fanų, o jo vardiniai krepšinio kedai hype‘ina ir šiandien bei hype‘ins dar po dešimtmečio.
Turbūt patys išskirtiniausi bei įsimenamiausi Shaq‘o serijos kedai yra penktieji jam sukurti bateliai Reebok Shaqnosis, kuriuos beje ir pats krepšininkas įvardijo kaip jo pačius mėgstamiausius. O visas įdomumas yra tame, jog šie kedai buvo kurti netgi ne jam! Taigi kaip vienas ikoniškiausių modelių per visą istoriją tapo penktaisiais Shaquille O‘Neal vardiniais krepšinio bateliais?
Dizaineris Jonathan Morris 1994 metais dirbo prie vieno iš projektų, kuriame kūrė dizainą paremtą elipsėmis. „Dizainas nelabai sekėsi, tačiau kolega paragino mane nesustoti ir tęsti toliau“ – sakė J. Morris. „Kuriant šį modelį, mintyse vis sukosi vaizdinys, kuomet įmetus akmenį į vandenį, bangos gražiai nuvilnija į visas puses, todėl vieną dieną nupiešiau eskizą su žiedais, kuriuos nudažiau balta ir juoda spalvomis, prisimindamas tai, jog meno mokykloje visuomet sakydavo, kad kuo didesnis kontrastas – tuo didesnį dėmesį atkreips stebėtojas, o už juoda ir balta spalvų derinį didesnio kontrasto nebūna“.
„Vykstant Reebok dizainerių susirinkimui, kuriame aptarinėjome planuojamus išleisti naujus modelius, tuometinis Reebok direktorius Paul Fireman pamatė mano eskizą ir jo akys iškart išsiplėtė. Gavęs patvirtinimą, jog tokio dizaino kedus galėsime pagaminti, jis greit viską pergalvojo ir šiuos kedus priskyrė Shaq‘ui, o kito dizainerio eskizą, kuris kūrė šiam krepšininkui kedus, paskyrė NFL žvaigždei Emmitt Smith. Iš pradžių nenorėjau sutikti su tokiu perskirstymu ir užimti kito dizainerio vietą, tačiau tam dizaineriui NFL žvaigždė susižavėjimą kėlė ne ką mažesnį nei Shaq‘as, todėl visi liko patenkinti ir mano kurtas eskizas tapo penktaisiais Shaquille O‘Neal vardiniais kedais“.
Netikėtai sukūręs Shaq‘o kedus, Jonathan vienintelį pakeitimą eskize padarė tokį, jog ant kedų uždėjo Dunkman logotipą, kurį pats Shaquille O‘Neal užsakė už $60 kuomet dar mokėsi universitete. Kurdamas šį logotipą jis norėjo lyg užpatentuoti savo firminį dėjimą, kuomet į krepšį kraudamas su įspūdinga jėga pakeldavo kelius į viršų. Logotipą dizaineris uždėjo batelių gale, pade ir priekinėje dalyje.
Sukūrus kedus, įprastai jie turėjo įgauti Reebok Shaq Attack 5 pavadinimą, tačiau prie vardo pakeitimo daugiausiai prisidėjo pats O‘Neal‘as. O kaip jis pats sako: „žiūrėk į šiuos žiedus pakankamai ilgai ir jie tave užhipnotizuos. Aš pats vieną kartą apsinešiau į juos užsižiūrėjęs ir negalėjau atitraukti akių!“. Taigi nuo žodžio Hypnosis kedai tapo žinomi Shaqnosis vardu.
Shaqnosis taip pat išsiskyrė tuo, jog jie originaliai net nebuvo kuriami krepšiniui bei dėl šios priežasties kedai prekyboje bei kedai ant Shaq‘o kojos šiek tiek skyrėsi. Shaq’o avėti kedai buvo aukštesni ir turėjo InstaPump oro pripūtiklį, ko nėra standartinėje versijoje.
Dar vienas įdomus akcentas susijęs su šiuo modeliu yra tas, kad Reebok šiuos kedus 1995 metais pristatė vienos vienintelės spalvos – balta ir juoda derinio.
Kedai ant milžino kojų buvo aiškiai matomi visą sezoną bei greitai išpopuliarėjo už aikštės ribų, o pasirodę ant Will Smith kojų filme „Men in Black“ 1997 metais tapo tikra legenda ne tik krepšinio, tačiau ir laisvalaikio kategorijoje.
Ryškių formų bei spalvų kedai tapo tikra devyniasdešimtųjų laikotarpio kedų ikona ir po pirminio pristatymo rinkoje jie ilgą laiką nebuvo atkurti ir fanai negalėjo jų įsigyti. Tai nebuvo be priežasties – Reebok kompanija nebuvo išsaugojusi kedų detalių, kurias būtų galima naudoti gamyboje, todėl kedų grįžimui buvo ruošiamasi beveik kaip naujo modelio pristatymui – turėtas kedų pavyzdys buvo panaudotas pavyzdžiui, pagal kurį buvo atkurta kiekviena originaliojo modelio detalė bei tai leidžia mums ir ateities kartomis džiaugtis devyniasdešimtųjų klasika.