ADIDAS ORIGINALS CONTINENTAL 80 KEDAI IR JŲ ISTORIJA

Jei esi tikras sneakerhead’as tu privalai žinoti kedų istoriją ir visus modelius kurie buvo išleisti! Yeah, right… Net jei gyveni vien istorijomis apie kedus, tu niekada nežinosi visų modelių, kurie kažkada buvo pagaminti.

Dažnai atrodo, jei kažkuris modelis prikeliamas naujam gyvenimui, tai vadinasi kažkada jis buvo populiarus ir daugelio mėgiamas. Atrodo, jog tuos kedus nešiojo pusė pasaulio, tie kedai buvo ant pjedestalo apšviesti prožektorių šviesų bei mėgavosi dėmesiu. 

Tikrai ne visada taip būna.

2017 metais Kanye West pristatė Calabasas kolekciją, kurioje buvo ir kedai adidas Yeezy Powerphase. Kaip ir visada, viskas kas susiję su Yeezy, kedai sukėlė šurmulį, visgi ne tokį didelį koks įprastai būna, nes ši kolekcija buvo pigesnė ir labiau skirta plačiajai visuomenės daliai, kuri nebūtinai alpsta nuo Kanye darbų. Ir nors tų kedų įkvėpimo šaltinis buvo adidas Power Phase kedai, tačiau adidas, šalia Yeezy kolekcijos, prikėlė taip pat labai panašų modelį į Yeezy Powerphase – adidas Continental. Rinkoje tapo pakankamai kedų, kad visi galėtų apsiauti kažką panašaus į tai, ką Kanye West kūrė.

Tačiau kas tie adidas Continental? Daugybė, net vyresnių sneakerhead‘ų, bandė ieškoti informacijos internete, kad prie draugų galėtų ką nors pasakyti apie šį modelį, tačiau informacijos nebuvo daug ir ne vienam teko pripažinti, kad kedų istorija dar turi neatrastų perlų.

adidas Continental kedams įkvėpimo semtasi iš aštuoniasdešimtųjų stiliaus teniso batelių, taip pat šiek tiek pasiskolinta idėjų iš konkurentų Reebok Workout modelio. Kedai sukurti minimalistinio dizaino su ryškia, per visą šoną einančia juosta, o kadangi jie buvo gaminami Prancūzijoje, tad norint pateisinti madų šalies vardą, jiems gaminti buvo naudojama minkšta, aukštos kokybės oda.

Visgi kedai pasisekimo nesulaukė ir adidas gana greitai nutraukė jų gamybą bei visus modelio eskizus užrakino seife ir jie ten gulėjo iki pat 2018 metų, kuomet po trisdešimt dviejų metų jie grįžo antram pasibandymui. Kedai buvo pagaminti identiškos išvaizdos pirmtakui, tačiau prie pavadinimo atsirado skaičius 80 kuris yra priminimas apie šių kedų išleidimo dešimtmetį.

adidas Continental 80 – tai kedai savyje išlaikę aštuoniasdešimtųjų kedų kūrimo tradicijas, tačiau taip pat puikiai tinkantys ir šiais laikais prie bet kokio outfit‘o.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *