Devyniasdešimtaisiais JAV boomino fitnesas. Atletiški žmonės rinkosi į sporto sales ar grupines treniruotes pasipuošę ryškiaspalviais rūbais. Aerobikos pratimai buvo rodomi per televiziją. Daugybė žmonių net ir namuose atlikinėjo įvairius pratimus, kad sustiprintų savo kūną. Žmones buvo užvaldęs sporto kultas.
Būtent su šiuo kultu į treniruočių rinką įžengė ir Nike bei pirmuosius kedus treniruotėms sukūrė ne kas kitas, o legendinis Nike dizaineris Tinker Hatfield, kuris 1987 metais pristatė Nike Air Trainer 1 kedus. Šis modelis padėjo pagrindus ilgai besitęsiančiai Trainer kedų serijai, o kadangi kedai buvo kuriami treniruotėms, vadinasi atsižvelgiant į labai skirtingus judesius, jie vis labiau populiarėjo ir už salių ribų bei juos išvysti buvo galima netgi teniso kortuose. Po tokios sėkmės kedai vis tobulėjo, o 1990 metais pasirodė Nike Air Cross Trainer 3 Low.
Nike Air Cross Trainer 3 Low įkvėpimo sėmėsi taip pat iš Tinker Hatfield kurtų, treniruotėms skirtų kedų, Nike Air Trainer SC. Nors Nike Air Cross Trainer 3 Low kedai buvo kuriami treniruotėms, visgi kaip ir pirmtakus, žmonės greit pamėgo bei juos buvo galima išvysti įvairiose sporto šakose, netgi tokiose kaip krepšinis.
Cross Trainer 3 Low keduose panaudotas beveik identiškas padas kaip ir Air Trainer SC, tačiau Cross Trainer oro pagalvė paslėpta viduje po kulnu ir iš išorės jos nesimato. Šių kedų batviršis beveik kaip iš enciklopedijos apie 90-ųjų stilių – daugybė persidengiančių odos ir sintetikos detalių, kurios šiam siluetui suteikia šiuo metu tokį populiarų retro stiliaus vibe’ą.
Šis modelis iš vienos pusės skirtas perkopusiems trisdešimt metų, kuriems kartais taip gera apsiauti kedus primenančius vaikystę, iš kitos pusės jis skirtas ir jaunajai kartai, kuri neužaugo su šiuo modeliu, tačiau ieško retro stiliaus avalynės, kurią galėtų apsiauti kasdieniniams susitikimams su draugais.