ADIDAS ORIGINALS OZWEEGO KEDAI IR JŲ ISTORIJA

adidas Ozweego galėtų būti neblogas lakmuso popierėlis nustatyti kiek senas sneakerhead‘as esi. Šis modelis išgyveno bent keletą pakilimų, todėl jei juos pameni kaip „Weegz‘us“ – tau jau turbūt bus per keturiasdešimt ir šiuos kedus avėjai bėgiodamas kieme ar mokyklos stadione. Jei šiuos kedus pameni kaip belgų dizainerio Raf Simons ir adidas bendrą collab‘ą iš 2013 metų, tuomet turbūt esi naujos kartos sneakerhead‘as kuriam dabar per dvidešimt metų ir hype‘ini daugelį šiuolaikinių modelių, tačiau po truputį jau pameni ir istoriją bei dar retai, tačiau atsiranda tavo žodyne tokie žodžiai kaip: „o tu pameni…“. Ir jei tau Ozweego kedai tiesiog pigesnė Yeezy 500 versija, tai sveika(s) atvykęs į kedų pasaulį! 

Taigi kas tie OzweegoOzweego pirmą kartą buvo galima išbandyti dar 1996 metais, o jie pasižymėjo ryškiomis batviršio linijomis ir masyviu padu, kuriame slėpėsi adiPrene amortizacinė technologija. Kedus avėjo patys įvairiausi bėgikai – nuo kartais išbėgančių į stadioną iki profesionalių sportininkų. Taigi nenuostabu jog turėdami tokį platų gerbėjų ratą, kedai nepradingo į užmarštį bei sekančiais metais buvo pristatyta antroji versija, o dar vėliau trečioji, ketvirtoji ir Millennium versijos. Visi šie modeliai pasižymėjo tam laikmečiui būdingu masyviu stiliumi, o iš technologinės pusės jie vis labiau tobulėjo.

Po penkių iš eilės pristatytų modelių, serija sustojo ir keliavo į užmarštį, kol 2013 metais visą pasaulį apskriejo žinia apie Raf Simons ir adidas bendrą collab‘ą prikeliant Ozweego. Tuo metu visi pasaulio fashionistai ėjo iš proto dėl šio silueto, kuris dažnai tituluojamas kaip pirmtakas prieš 2017 metais užvaldžiusį ugly shoes stilių. Kedai, kurie tuo metu buvo supami iš visų pusių minimalistinių stiliaus modelių, atrodė lyg nusileidę iš kosmoso – kedai pasižymėjo daugybe detalių, iš kurių pats ryškiausias akcentas tai, kad jie buvo tarsi horizontaliai perkirsti per pusę.

Tapę tikra to laikmečio bomba, kedai po kurio laiko vėl dingo iš naujienų puslapių, kol adidas juos prisiminė 2019 metais ir panaudoję trečiąją Ozweego versiją kaip pagrindą, perkūrė juos iš naujo pagal šiuolaikines tendencijas. Kaip sako adidas dizaineris Nic Galway: „Archyve esantys modeliai mums nėra tik kedai iš praeities. Šie batai mums primena praėjusius momentus, žmones su kuriais susitikome ir kartu dirbome. Tai sujungia mus su tais momentais ir įkvepia kurti toliau.“ Taigi naujas adidas Originals Ozweego išties yra tarsi tiltas tarp 1998 metų ir 2019 metų bei abiejuose šiuose modeliuose galima pastebėti daugybę panašumų, tačiau tuo pačiu nėra likę identiškų ir tokių pačių detalių. 

2019 metų versijoje pade slepiasi adiPrene amortizacinė technologija, o ant batviršio esančios skirtingų medžiagų detalės sukuria išskirtinio ir šiuolaikinio modelio siluetą, kuris puikiai tinka ir seniesiems sneakerhead‘ams norintiems prisiminti senai pamirštus batus, ir jaunajai kartai, kuriems tai išskirtinio dizaino kedai, galintys puikiai pakeisti Yeezy kasdieniam nešiojimui.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *