Aprašymas
Žinai viską apie Yeezy, Off-White ar Retro Jordan release‘us? Lentynose turi daugybę kedų, o kas vakarą juos nuvalai ir kitą dieną eini tik su švariai nublizgintais batais? Turbūt save vadini sneakerhead‘u ir gali papasakoti istorijas apie mėgiamus kedus? Visa tai labai faina, tačiau dažnai pasitaiko, jog sneakerhead‘ai tampa kaip geri istorijos mokiniai ir pasakoja išmoktas datas bei populiarias istorijas, tačiau nebejaučia pačių kedų ir seka tik hype‘u. Ar tikrai tau patinka visi hype‘inami modeliai, kuriuos like‘ini Facebook ar Instagram? O galbūt jie tau patinka tik todėl, kad jų kaina didžiulė ir daugybė žmonių jų trokšta, tačiau siekdamas sunkiai pasiekiamų, nebepastebi aukso grynuolių?
Jei esi jaunas kedų mylėtojas, tai tau greičiausiai Nike Air Flight 89 nieko nesako. Jie nėra hype‘inami (nors juos nešiojo net Kanye West, bandydamas pristatyti jaunajai kartai). Jie nėra riboto leidimo – taigi ir jų resell kaina nekyla. Jie nėra taip apipinti istorijomis kaip daugelis kitų ikoninių modelių, tačiau jei kedai tau daugiau nei tik resell kaina, tai Flight 89 bent kartą turėtų atsidurti ant tavo pėdų.
Tai kedai, kurie net savo išvaizda prašosi būti nešiojami. Turbūt retai įsigijus naujus batus, juos labiau norisi matyti gerokai panešiotus nei naujus. Šie kedai būtent tokie – jie sukurti 1989 metais ir užgrūdinti kieto bei grubaus NBA krepšinio. Juos avėjo daugybė NBA bei gatvės krepšininkų ir juos dažnai buvo galima sutikti apleistuose rajonuose. Jų reputacija buvo ir išliko tokia, kad jie skirti kovai krepšinio aikštelėje ir už jos ribų, o jiems atgimus kaip retro laisvalaikio modeliui, ta aura jaučiama net ir šiomis dienomis. Jie persunkti devyniasdešimtųjų jėgos ir jie lyg jaunesni, tačiau gerokai agresyvesni Air Jordan IV broliai.
Air Jordan IV ir Flight 89 pasirodė tais pačiais metais. Jordan IV buvo lyg karaliai nešiojami tuo metu lygoje žibėjusio Michael Jordan, o šių kedų troško daugybė jo gerbėjų visame pasaulyje. Flight 89 ant NBA parketo buvo galima sutikti kur kas dažniau nei Jordan IV, o juos rinkosi tokie žaidėjai kaip Scottie Pippen, Reggie Miller ar Chris Mullin, visgi iš parduotuvių lentynų jie nedingdavo taip greit, kaip jų broliai. Tiesos dėlei reikėtų paminėti, jog to svarbiausia priežastis, kad Air Flight 89 nebuvo ribojami kiekiai ir jais prekiavo daugybė parduotuvių.
Taigi kodėl lyginame vardinius Jordan kedus ir įprasto leidimo krepšinio batus? Akylesni turbūt iškart pastebėjo, jog abiejų modelių padai yra identiški, o Air Flight 89 buvo netgi kuriami tam, kad pakeistų Jordan IV ant MJ kojų jei šie nebūtų spėti laiku pagaminti. Visgi Jordan jų neapsiavė, o pigesnė kaina, panašumas į AJ4 ir tai, kad jie buvo mėgiami daugelio NBA krepšininkų, tapo pagrindinėmis priežastimis, kodėl šie kedai tuo metu dominavo gatvėje ir tamsesniuose rajonuose, kur Air Jordan IV buvo tik svajonė plakate, kuris pakabintas kambaryje ant sienos.
Sukurti kaip pigesnė Jordan IV versija, Nike Air Flight 89 sugebėjo sukurti savo istoriją ir kietą reputaciją.
Atsiliepimai
Atsiliepimų dar nėra.