Nike Air Max 97 sukūrė dizaineris Christian Tresser, o pirmą kartą bateliai debiutavo 1997 metų rudenį. Kadangi šie bateliai atrodė kaip atkeliavę iš ateities, todėl galbūt tai ir įtakojo gandus, jog dizaineris šių batelių įkvėpimo sėmėsi iš Japonijoje važinėjančių greitųjų traukinių. Visgi tai nebuvo tiesa, o kurdamas išskirtinės išvaizdus batelius, Christian daugiausiai stebėjo gamtą ir todėl batelio paviršius primena lyg nuvilnijusias bangas, kuomet į vandenį nukrenta lietaus lašas.
Kitas dizainerio idėjų objektas buvo kalnų dviračiai ir ant jų esančios metalinės detalės, dėl ko pagrindinė šio modelio spalva tapo sidabrinė ir ją imta vadinti “sidabrine kulka”, kas dar labiau pakurstė gandus apie dizainerio idėjas pasisemtas iš greitųjų traukinių, tačiau paaiškinimas buvo paprastas – “sidabrinė kulka” skamba nepalyginamai geriau nei “sidabrinis dviratis”.
Air Max 97 yra pirmasis Nike šeimos narys, kuriame panaudota per visą padą esanti oro pagalvė ir nors iki 1998 metų, šis batelis neturėjo savo pavadinimo ir tai buvo tik dar vienas Air Max modelis, visgi dizaineris piešdamas eskizus planavo juos pavadinti Air Total Max vardu, tačiau 1998 metais jie gavo mums pažįstamą pavadinimą – Air Max ’97 SC (sport classic).
Kitas batelio išskirtinumas yra tai, jog juose panaudota paslėpta suvarstymo sistema. Šiais laikais į tai daugelis jau nebeatkreipia dėmesio, tačiau tuo metu tai buvo inovatyvu ir ši detalė taip pat daug prisidėjo prie dabartinės batelio sėkmės.
Kaip bebūtų keista (o gal ne?) šie bateliai pirmiausiai išpopuliarėjo Europoje, o ne JAV. Nuo Londono iki Milano juos avint buvo galima pamatyti daugybę įžymybių, kas paskatino dar didesnį šio modelio populiarumą, o iš visų šalių labiausiai juos pamilo Italijos gyventojai, dėl ko Nike šiai šaliai taip pat parodė savo padėką, sukurdama šiuos batelius su Italijos vėliavos motyvais bei išleisdama riboto leidimo modelius tik šios šalies gyventojams.
Kitas svarbus faktas yra tai, jog kaip ir daugelis kitų dabar nešiojamų laisvalaikio batelių, pradžioje Air Max 97 buvo sukurti bėgimui. Profesionaliam bėgimui. O šių batelių kampanijos veidais tapo sprinteriai Michael Johnson ir Carl Lewis.
Kiti įdomūs faktai:
* kuomet šie bateliai išvydo dienos šviesą ir daugelis juos pamėgo dėl per visą padą esančios oro pagalvės, bet to negalėjo išbandyti mažiausieji, nes vaikiški bateliai buvo pardavinėjami su Air Max 95 padu.
* Nike šiuos batelius bandė apjungti su kitais savo populiariais modeliais. Vienas iš įdomesnių bandymų buvo Air Force 1 batelių siluetas ir Air Max 97 oro pagalvė. Visgi tai liko tik bandymai ir jie neišvydo parduotuvių lentynų.
* kad ir kokia šiuo metu populiari auksinė šio modelio spalva, visgi tai nebuvo OG spalva ir pirmiausiai atsirado sidabrinės spalvos versija ir tik po dviejų metų (1999 m.) Nike pristatė aukso spalvos batelius.