PUMA RALPH SAMPSON KEDŲ ISTORIJA IR ATGIMIMAS

1980 metais iš NBA pasitraukus krepšininkui Walter “Clyde” Frazier, kurio vardiniai krepšinio kedai Puma Clyde buvo spėję tapti vienu populiariausiu modeliu, Puma ieškojo naujos žvaigždės, su kuria galėtų susieti savo vardą. Naująja žvaigžde tapo 1983 metais, pirmuoju numeriu NBA naujokų biržoje Houston Rockets komandos pakviestas, Ralph Sampson.

Ralph pasižymėjo ne tik aukštu ūgiu, kuris siekė net 224 cm, tačiau tuo pačiu ir kas tais laikas buvo gan neįprasta tokiam aukštam žaidėjui, gerais kamuolio valdymo sugebėjimais bei dideliu greičiu. Būdamas aukštas ir manevringas jis greit pritraukė krepšinio fanų dėmesį dar žaisdamas koledžo komandoje, o šis anksti užsižiebusios žvaigždės statusas jam leido pasirašyti tuo metu vieną didžiausių kedų sutarčių su Puma, pagal kurią jis per penkerius metus uždirbo $400,000. 

Sampson vienintelis reikalavimas kedams buvo kad jie apspaustų pėdą bei apsaugotų nuo traumų. Puma ne tik sukūrė kedus, kurie atitiktų Ralph reikalavimą, tačiau juos pristatė ypač lengvus bei modernaus ir neperkrauto dizaino. Visgi prasidėjus kedų gaminimui, Puma susidūrė su gan netikėta problema, jog krepšininko pėda buvo net 52 dydžio, o Puma tokio dydžio kedų negamino. Taigi visą pirmąjį sezoną RalphSampson žaidė su kedais, kurie buvo gaminami ne masiniu būdu, o prototipuojami pagal jo pėdą.

Išsprendus gamybinius klausimus bei pristačius pirmuosius kedus krepšininkui, Puma laukė jo komentarų, o Ralph apie pirmąsias rungtynes iki šiol atsimena kupinas emocijų: „Pirmosiose rungtynėse mane dengė Artis Gilmore, kuris turbūt vienas stipriausių kada nors žaidusių žaidėjų NBA. Jis galėjo tiesiog pakelti tave ir padėti į kitą vietą. Bet su savo naujais kedais aš jaučiausi toks lengvas, toks aerodinamiškas, kad jį apibėgdavau visose tarpusavio dvikovose, taigi kažkuriuo varžybų momentu jis mano sako: „Drauguži, tu bėgioji per greit, sulėtink tempą, sezonas dar ilgai tęsis“ tai tapo mano pirmųjų rungtynių ryškiausiu atsiminimu“.

Tuo metu krepšininkas žaidė su vidutinio aukščio kedais, o jų pirmasis pavadinimas buvo Puma Majesty ir tik vėliau, kedus perleidus 2019 metais, jie įgavo Puma Ralph Sampson pavadinimą. Iš aštuoniasdešimtųjų į šias dienas kedai atsinešė išskirtinai Puma klasikinį ir neperkrautą stilių. Nors naudojamas tam laikmečiui taip būdingas kelių odos sluoksnių persidengimas, visgi tai kedų neperkrauna ir bateliai išlieka lengvi ir lygaus dizaino. Kedų padui panaudota krepšinio keduose klasikinis eglutės raštas, o ant batviršio šono ryškiai matoma Puma banga bei Ralph Sampson parašas.

Puma Ralph Sampson tai klasikiniai krepšinio kedai atkeliavę iš aštuoniasdešimtųjų periodo, tačiau ir šiomis dienomis puikiai atrodo prie beveik bet kokio stiliaus laisvalaikio aprangos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *