NIKE SHOX R4 KEDŲ ISTORIJA

Nike Shox istorija prasidėjo dar 1984 metais Harvardo universiteto uždarų patalpų bėgimo manieže, kuriame buvo įrengtas bėgimo takas iš medienos padengtos poliuretanu. Nike dizaineris Bruce Kilgore, stebėdamas bėgikus bėgančius šiuo taku, pastebėjo kaip takelis sugeria ir grąžina energiją atgal bėgikui ir nuo tos dienos prasidėjo vienas ilgiausių projektų Nike istorijoje, kuriant sistemą, kuri atkartotų šio takelio veikimą.

Pirmuosius projekto metus Nike komanda bandė pritaisyti tikras metalines spyruokles prie kedų, tačiau tai nesukūrė norimo rezultato ir ieškojo sprendimo toliau, kaip sukurti technologiją, kuri ne tik turėtų užtikrinti stabilumą bei sumažintų riziką gauti traumą, tačiau ir nesugertų bei neišskirtų per daug energijos. Ieškant optimalaus derinio, jie keitė medžiagas ir sistemas, kol 1997 metais buvo pasiektas rezultatas, kurį iki šiol žinome kaip Nike Shox technologija.

Pirmieji kedai krepšiniui ir bėgimui su šia technologija buvo pristatyti 2000 metais ir tai iškart pateko į istoriją. Krepšininkas Vince Carter, avėdamas Nike Shox BB4 kedus, Sidnėjaus Olimpinėse žaidynėse peršoko 2.18 m. ūgio Prancūzijos rinktinės centrą Frederic Weis ir įspūdingai įdėjo į krepšį. Tai laikoma vienu įsimintiniausių krepšinio epizodų per visą istoriją, o daugybė žaidėjų visame pasaulyje iškart užsigeidė turėti kedus, kurie turėtų spyruokles. Atrodė juos avint visi galėsime skraidyti kaip Vince Carter.

Net Nike šiuos kedus reklamavo kaip batus su spyruoklėmis, kurios padeda pakilti aukščiau. Visgi šios technologijos pagrindinė savybė yra minkščiau nusileisti. Nike Shox, tai tuščiaviduriai iš poliuretano pagaminti stulpeliai, kurie sugeria bei grąžina energiją taip pat kaip Bruce Kilgore stebėtas bėgimo takelis.

Nike Shox technologijai startavus su vienu įsimintiniausių įvykių krepšinio istorijoje, ji taip pat buvo pristatyta ir bėgimo kategorijoje Nike Shox R4 modelyje. R4 trumpinyje po R raide užkoduotas žodis running, o po skaičiumi 4 – keturios Shox kolonos kulne. Šie kedai net ir šiais laikais atrodo ypač futuristiškai, o būtent to ir siekė juos kūrę dizaineriai. Du tūkstantaisiais buvo tikimasi, jog po keliasdešimt metų bus skraidančios mašinos, todėl prie šios futuristinės idėjos ir buvo taikomas Nike Shox R4 kedų dizainas.

Shox R4 išgyveno didžiulį susidomėjimą du tūkstantaisiais bei vėliau šis modelis evoliucionavo į daugelį kitų siluetų, tačiau kedai su Shox’ais neprilipo prie JAV gyvenančių žmonių kojų ir tai galbūt viena priežasčių, kodėl Shox serija nesitęsia taip pat sėkmingai kaip Air Max serija. Tačiau Shox’ų vardą ilgą laiką tempė Europos ir ypač Didžiosios Britanijos žmonių rodomas susidomėjimas. Tai istoriškai turbūt vieni Europietiškiausių modelių kokius Nike tik yra sukūrę. Nike Shox R4 nepasižymi masyvumu ar daugybe detalių, kas buvo populiaru tais laikais, bet yra gan vientisi ir vizualiai ganėtinai siauri, dėl ko Europoje tokio stiliaus kedai buvo ypač mėgiami.

Pagyvenę keletą metų ant bangos kaip bėgimo / laisvalaikio kedų modelis, Nike Shox R4 kedai buvo primiršti, kol 2019 metais Nike nusprendė grąžinti šiuos kedus atgal į rinką kaip laisvalaikio kategorijos batelius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *