NIKE MX-720-818 KEDAI IR JŲ ISTORIJA

Ne paslaptis, jog Nike dizaineriai mėgsta jau sukurtus modelius perkurti iš naujo ar jungti vienus su kitais. Paimti vieno modelio kažkurią dalį ir pridėti prie kito modelio kitos dalies, tada įdėti ką nors unikalaus ir taip gimsta naujas modelis. Daugybė tokių modelių yra parduotuvių lentynose, bet turbūt dar didesnė gausybė tokių bandymų niekada ir neišvydo dienos šviesos, tačiau būtent bandymai, kad ir iš šimto ar tūkstančio kartų pasisekęs vos vienas, leidžia tobulėti ir judėti į priekį.

Taigi kas nutinka, kuomet dizaineriai sugalvoja sujungti šių dienų vieną estetiškiausių modelių Air Max 720 su devyniasdešimt aštuntųjų metų blogiuku Air Max 98? Gimsta Nike MX-720-818

Naujajame modelyje panaudotas identiškas Air Max 720 padas, kuriame esanti oro pagalvė siekia net 38 mm aukštį ir savo tūriu gerokai lenkia visas kada nors anksčiau buvusias oro pagalves. Taip pat svarbu paminėti, jog kuriant Air Max 720 modelį, dizaineriai galvojo pirmiausiai apie tuos, kurie visą dieną praleidžia ant kojų, todėl šis modelis tapo pirmaisiais laisvalaikio kedais, kuriuose panaudota oro pagalvė, esanti per visą padą. Galbūt kažkas imtų iškart prieštarauti, jog tikrai yra daugybė laisvalaikiu nešiojamų Nike kedų, kurie taip pat turi oro pagalvę per visą padą, visgi visi jie buvo sukurti bėgimui ir tik vėliau grįžo kaip laisvalaikio kategorijos bateliai. 

Lygiai taip pat 1998 metais buvo bėgimui sukurti ir Air Max 98 kedai, kuriuose taip pat per visą padą buvo panaudota oro pagalvė, atkeliavusi iš metais anksčiau išleistų Air Max 97 kedų. Taigi tai batai, kurie lyg ir neturi savo unikalaus pado, o skolinasi jį iš kitų, todėl ir 2020-aisiais Nike dizaineriai lyg pokštų vedami nuo jų nuėmė padą ir pakeitė jį nauju – Air Max 720 naudotu padu. Grubūs Air Max 98 elementai buvo sulyginti ir pritaikyti prie vientiso Air Max 720 stiliaus. Nors ir netekus masyvumo, visgi batviršyje aiškiai išliko daugelis Air Max 98 detalių, tokios kaip priekinėje kedų dalyje virš pirštų esantis Swoosh’as, bato šoninės ir kulno detalės. Todėl nors iš pirmo žvilgsnio tai atrodo kaip naujai sukurtas modelis, savo genuose jis slepia ilgą istoriją. 

Nike MX-720-818 modelis tai sulieta šių dienų elegancija su devyniasdešimtųjų grubumu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *