NIKE DUNK KEDAI IR JŲ ISTORIJA

Ar jūs ką nors kurdami tikitės jog tai išliks po dešimtmečių? Ar tikitės, jog tai, ką dabar darote, žmonės aptarinės po daugybės metų? Turbūt daugelis mūsų nori būti savo srities superžvaigždėmis, tačiau tik vienetai tokiais tampa, o tie kurie tokiais tampa, dažnai net nesijaučia kažką padarę, bet apie juos kalba kiti, o apie juos kalbėdami mes geriau žinome jų darbus, bet vargu ar atpažintume pamatę juos einant šalia gatvėje.

Turbūt vienas labiausiai neįvertintų dizainerių kedų istorijoje yra Peter C. Moore, apie kurį nedaug težino net ir žmonės besidomintys sneaker‘ių kultūra, o vienas iš didžiausių jo darbų yra 1985 metais pristatyti ikoniniai kedai krepšiniui Nike Dunk

Nike Dunk, kurie pirmiausiai buvo vadinami College Color High vardu, buvo skirti universitetų komandoms bei pasižymėjo spalvų gausa, kad universitetų krepšininkai bei šių komandų fanai galėtų pasirinkti kedus, derančius prie jų komandos aprangos. „Be True to Your School“ – tai šūkis, vedęs batelius į priekį.

Visgi ne tik spalvos pavergė daugybę šio modelio gerbėjų. Kaip tuo metu buvo įprasta (nors tai dažnai daroma ir šiais laikais), kuriant kedus buvo stengiamasi naudoti ankstesnių modelių detales ir tokiu būdu tais laikais sukurti kedai neretai turi panašumų vieni į kitus. Taigi Dunk‘uose galime matyti tokį patį padą, koks buvo panaudotas ir keliais mėnesiais anksčiau išleistuose pirmuose Michael Jordan vardiniuose keduose Air Jordan 1. Iš Air Jordan 1 pasiskolintas ne tik padas, tačiau ir silueto detalės, o be to batviršyje galima rasti ir Nike Terminator kedų užuominų.

Kedai buvo mėgiami pirkėjų ir dažnai juos buvo galima išvysti krepšinio aikštelėje bei šalia jos, o bėgant laikui šio modelio pardavimai ne tik nemažėjo, tačiau ir augo. Prie to prisidėjo tie, iš kurių mažiausiai to buvo galima tikėtis – skeiteriai. Juos labiausiai viliojo batelių apsauga čiurnoms bei Michael Jordan reikalavimas turėti kuo plonesnį padą, kad jis galėtų geriau jausti parketą, o kadangi tas pats padas buvo panaudotas ir šiame modelyje, skeiteriai greitai pastebėjo, jog nešiodami Dunk‘us jie irgi gerokai geriau gali jausti riedlentę nei tai buvo su kitais modeliais.

Kedai pradėjo plisti gatvėse. Vis daugiau žmonių juos rinkosi kasdieniniam nešiojimui ir nors bėgant metams jų populiarumas tai augo tai mažėjo, bet turbūt ryškiausiu akcentu šių kedų istorijoje tapo 1999 metų collab‘as kartu su Wu-Tang Clan. Geltona / juoda spalvos kedai tapo vienu geidžiamiausių metų release‘ų ir šių spalvų Dunk‘ai iki šiol asocijuojasi su šia East Coasthip-hop klasikos grupe.

Dar vienu Dunk‘ų atgimimu tapo Nike SB (Skateboard) serijos pristatymas 2002 metais, kurioje šiuos originaliai krepšiniui skirtus kedus pirmą kartą Nike pritaikė skeiteriamsSB serijos Dunk‘ai pasižymi papildomu sustiprinimu labiausiai pažeidžiamose vietose bei gerokai minkštesniu (storesniu) liežuviu ir batelių šonuose esančiu storesniu parolono sluoksniu.

Skaičiuodami dešimtmečiais besitęsiančią istoriją, bateliai prisitaikė prie skirtingų sporto šakų bei tapo ypač mėgiami laisvalaikio kedų kategorijoje, o po daugybės bendrų darbų su garsiais dizaineriais ir kitais brand‘aisDunk‘ai tapo ne tik dar vienais ikoniniais retro kedais, kuriuos mėgsta klasikos mėgėjai, bet ir kedais, kuriuos dažnai galima išvysti ir per aukštosios mados pristatymus manekenėms (manekenams) einant podiumu ir demonstruojant aukščiausios mados tendencijas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *