NIKE DAYBREAK BĖGIMO BATELIŲ SUKŪRIMO ISTORIJA

Nors Nike Daybreak buvo pristatyti 1979 metais, tačiau jų istoriją norėtųsi pradėti nuo 1967 metų. Turbūt daugelis yra matę nuotrauką, kuomet Kathrine Switzerbėgančią Bostono maratoną, grubiai bando sustabdyti teisėjas. Maratono bėgimas buvo laikomas tik vyrišku užsiėmimu, kuriame nėra vietos moterims. Visgi tą dieną bėgikę apgynė jos treneris ir vaikinas, dėl ko ji turėjo galimybę tapti pirmąja moterimi, įveikusia Bostono maratoną ir įrodė, jog ir moterys gali bėgti tolimas distancijas. Praėjus penkiems metams po šio įvykio, moterims oficialiai buvo leista dalyvauti šiame bėgime, o dar vėliau, tik 1984 metais, moterų maratonas buvo įtrauktas į Olimpinę programą. Pirmąja Olimpine čempione tapo Joan Benoit Samuelson, kuri šiam istoriniam pasirodymui pasirinko ne ką kitą, tačiau Nike Daybreak bėgimo batelius.

Daybreak batviršiui buvo naudojamas nailonas, o verstos odos detalės sustiprino batelio priekinę dalį, kulną ir vietą apie raištelius. Tai buvo bėgimo batai kurie kurti tam, kad atletas galėtų kuo greičiau ir patogiau bėgti ir tai darė daugybė sportininkų visame pasaulyje. Ryškus ir didelis Swoosh’as batelio šone šmėžavo ne viename maratone. Visgi kad ir koks inovatyvus tiems laikams buvo šių batelių batviršis, sportininkus žavėjo Bill Bowerman sukurtas padas.

Vaflinė. Šiam padui apibūdinti turbūt pakanka šio vienintelio žodžio ir daugelis žmonių prisimena vieną populiariausių Nike istorijų, kaip Bowerman, vienas iš Nike įkūrėjų, ieškodamas būdų kaip pagerinti bėgikams skirtos avalynės sukibimą su skirtingais paviršiais ir sėdėdamas namuose prie vaflių lėkštės, sulaukė savo “eureka” momento pastebėjęs, jog vaflių raštas gali būti sprendimas jo paieškoms. Nieko nelaukęs, pasiėmė namuose esančią vaflinę ir ją pripildęs kaučiuko “iškepė” pirmąjį Nike vaflinį padą, kuris vėliau pakeitė bėgimo avalynę visam laikui.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *