NIKE AIR VAPORMAX 2020 KEDAI IR JŲ ISTORIJA

Pasaulyje sparčiai gausėjant vartojimui, tokiu pačiu tempu daugėja ir šiukšlių, kurios keičia net pačių gražiausių pasaulio kampelių peizažą. Ne vienoje šalyje tai tapo ekologine katastrofa, o vandenynuose susidarė netgi atskiros didžiulės šiukšlių salos. Į kovą su užterštumu įsijungė daugelis kompanijų ir viena jų tarpe yra NikeNike jau nuo 2008 metų perdirba plastiką ir jau nuo tada bent 50% perdirbtų medžiagų yra naudojama kuriant Nike Air inovacijas. Visgi 2020 metais Nike sukūrė kai ką dar įspūdingesnio – Nike Air Vapormax 2020.

Tai yra šiukšlės! Tokiu skambiu ir netgi atstumiančiu šūkiu Nike pristatė naujuosius Nike Air Vapormax 2020 kedus, kurie pagaminti iš daugiau nei 50% perdirbtų medžiagų. „Mes norėjome pažvelgti ne tik į Nike atliekų srautus, tačiau ir į kitų įmonių ar kitų pramonės šakų sukuriamas šiukšles bei ieškojome būdų kaip tai sumažinti arba perdirbant panaudoti iš naujo.“ – sako Nike produktų dizaino vadovė Jesi Small. „Ši mintis mus varė į priekį ir laikydamiesi jos sukūrėme Nike Air Vapormax 2020 batus.“

Nuo pirmųjų Air Vapormax kedų, išleistų 2016 metais, per keturis metus galime matyti didelius pokyčius šioje technologijoje. Kad pasirodytų pirmieji kedai su Vapormax padu prireikė daugybės bandymų, daugybės valandų testuojant ir daugybės pinigų investuojant į naująją technologiją kuri neturi papildomo pado, o vaikščiojama tiesiai ant oro. Ir nors oro aukštis sumažėjo, o jo forma pasikeitė ieškant dar didesnio komforto ir dar didesnio stabilumo bei patogumo juos dėvint, pats technologijos principas išliko ir 2020 modelyje. Visgi pasikeitė tai, jog net 75% šios technologijos naujajame modelyje pagaminta iš perdirbtų medžiagų.

Perdirbtos medžiagos kaip pagrindinis akcentas figūruoja ir batviršiui pagaminti naudotoje Flyknit technologijoje. Jam gaminti buvo panaudota 67% perdirbtų atliekų, kurių tarpe buvo naudojama netgi plastikiniai buteliai, todėl dėl naudojamų perdirbtų medžiagų kiekviename bate galima atrasti unikalių spalvinių derinių, kurie neatkartojami kitame bate.

Papildomą komfortą užtikrina Ortholite padelis bato viduje, kuriame taip pat slepiasi 50% perdirbtų atliekų, o bato liežuviui pagaminti panaudota netgi 80% perdirbtų putų. Ir tai dar ne viskas, nes bato gale esančioje plokštelėje sumaišyta dar 60% perdirbtų medžiagų. 

Tai didžiulis kiekis šiukšlių, kurios būtų išmestos ir toliau teršusios mūsų aplinką, tačiau jos buvo panaudotos kuriant išties išskirtinius laisvalaikio batus skirtus kiekvieną dieną daug judančiam žmogui. Ir nors atrodytų perdirbtos medžiagos yra pakankamas kiekis naujovių sukurti naujam modeliui, visgi Nike neapsiribojo tik tuo ir galvodami apie skubantį šiuolaikinį žmogų kūrė batus, kuriuos būtų įmanoma kuo paprasčiau apsiauti.

„Mes norėjome sukurti ne tik tvarų modelį, tačiau juos sukurti taip, kad jie būtų kuo paprasčiau apsiaunami ir dėvimi kiekvieną dieną“ – Nike Air Vapormax 2020 kedų idėją pasakojo Jesi Small. Šią idėja įgyvendinti padėjo gerokai patobulinta FlyEase technologija, kuri leidžia atsisakyti keduose raištelių, o vietoje jų naudojamas paprastas būdas: įkiškite pėdą į batus ir patraukite gale batų esantį dirželį – batai apgaubs jūsų pėdą tiek kiek norėsite. Norėdami kedus nusiimti – tiesiog patraukite į viršų ant liežuvio esantį dirželį ir batai atsilaisvins.

Nike Air Vapormax 2020 kedai ne tik pilni naujausių technologijų, tačiau svarbiausia jog jie sukurti taip, kad išsaugotų mūsų planetą gražią ir šviesią ateinančioms kartoms.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *