NIKE AIR MAX TAILWIND IV KEDŲ ISTORIJA

“Jailwinds”. Taip buvo vadinami šie blogiukai prieš daugiau nei dvidešimt metų bei yra kelios versijos iš kur kilo šis pavadinimas.

Nike Air Max Tailwind IV pristatyti 1999 metais, kurie jie yra tęsinys pirmųjų Tailwind’ų, kuriuose Nike pirmą kartą panaudojo oro pagalvę dar 1978 metais. Jie buvo tokie technologiškai nauji, tokie populiarūs, jog daugiau nei dešimtmetį prie šios batelių serijos niekas nelindo ir tik devyniasdešimtųjų pradžioje Nike sukūrė antrąjį Tailwind modelį su Air Max pagalve. Nors Air Max Tailwind IV žymimi kaip ketvirtieji serijos bateliai, visgi dėl skirtingo numeravimo, jie yra šeštasis modelis po šiuo pavadinimu.

Tailwind IV turbūt vienas iš tų modelių, kuris parodo koks gali būti skirtingas pasaulis ir kokie skirtingi žmonių skoniai. Po šių kedų pristatymo, jie nesusilaukė ypač didelio palaikymo. Juos pirko, tačiau hype nebuvo. Tai buvo lyg jaunesnieji Air Max Plus broliai, kurie savyje turėjo daugybę panašumų, bet galbūt tai ir buvo priežastis, kodėl jie netapo bomba nei JAV, nei Europoje ar net Azijoje, ypač lyginant su kitais Air Max serijos modeliais. Visgi pasaulis tuo ir įdomus, kad neradus vietos po saule daugelyje žemynų, dar lieka viena didelė žemyninė sala – Australija. Čia jie tapo lyg brangakmeniai.

Tad iš kur kilo pravardė “Jailwind“ (kuri asocijuojasi su kalėjimu)? Viena iš teorijų, jog bateliai Australijoje buvo tokie populiarūs, kad jie pateko į istoriją, kaip daugiausiai kartų pavogti batai. Kita teorija, jog batelio šonuose esančios juostos, atrodo kaip kalėjimo grotos. O trečia versija, jog kalėjimuose nėra ką veikti ir visą dieną tik sportuoji bei vaikštai iš kampo į kampą, todėl norisi avėti ką nors patogaus ir dėl to šiuos patogius kedus ypač pamėgo daugybė Australijos kalinių bei jie tapo lyg šios šalies kalėjimų sistemos simboliu. Pamačius ką nors avintį „Jailwinds“ iškart galėjai suprasti, jog jis seen some shit or done some shit.

Nuo maratono bėgikų kojų iki kalinių kultinio modelio ir nuo kalinių iki šiuolaikinės mados ikonos. Tai bateliai, kurie yra pavyzdys kaip viskas keičiasi ir galime tik spėlioti, kuriai visuomenės grupei jie priklausys po dar dvidešimties metų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *