NIKE ADAPT BB SAVAIME UŽSIVERŽIANČIŲ KREPŠINIO KEDŲ ISTORIJA

Kuomet Marty McFly filme “Atgal į ateitį II” persikėlė laiku iš 1985 spalio 26 dienos į 2015-uosius metus ir apsiavė savaime užsiveržiančius batelius, lyg įpareigojo avalynės gamintojus, kad 2015 metais vaikščiosime su visiškai kitokiais kedais. Laikas bėgo ir daugeliu atveju atrodė, kad viskas, kas susiję su sportine avalyne jau sukurta. Keitėsi technologijos, naudojamos medžiagos, tačiau pats principas išliko tas pats – pėda kišama į batelį ir kad jis maksimaliai prisitaikytų prie pėdos, suvarstomas raišteliais.

Batelių varstymas daugeliui žmonių lyg ir nesukelia jokio diskomforto, todėl galbūt artėjant lemtingai datai, kuomet “Back To The Future Part II” parodė tuo metu įsivaizduotą ateitį, mados ratas kaip tik sukosi ratu atgal ir vis populiaresni buvo retro serijos kedai. Taip lyg sakėme, jog jei nesame ateity, tai mes grįžtame atgal į praeitį ir džiaugiamės aštuoniasdešimtųjų – devyniasdešimtųjų kedais.

Šis tylus susitaikymas lyg ir visiems tiko, tačiau tik ne NikeNike ieškojo būdų kaip išpildyti filmo pranašystę ir nuo 2008 metų pildė įvairias patento paraiškas dėl savaime užsiveržiančių kedų, kol paslapties šydą atskleidė dizaineris Tinker Hatfield, kūręs filme rodomų batelių Nike MAG dizainą. 2015 metų pradžioje jis prasitarė, jog iki metų pabaigos išpranašauta ateitis taps realybe. Pirmasis savaime užsiveržiančius Nike MAG’us išbandė Marty McFly įkūnijęs aktorius Michael J. Fox, o pirmoji ypač limituota serija buvo parduota eBay aukciono būdu ir visos surinktos lėšos skirtos Michael J. Fox įkurto fondo, tiriančio Parkinsono ligą, rėmimui. Kedai buvo išparduoti įspūdingomis sumomis, siekiančiomis net $100 000 už porą, todėl didžioji dauguma įsigijusių batelius, juos padėjo prie savo kolekcijų ir sutikti gatvėje ką nors juos avint beveik neįmanoma.

Nike toliau tobulino technologiją ir daugybė žmonių visame pasaulyje laukė savo laiko, kada galės išbandyti tai, ką filmas išpranašavo prieš trisdešimt metų. Ta diena išaušo po metų laiko, Nike pristačius Nike HyperAdapt 1.0 kedus vardu E.A.R.L. (Electric Adaptable Reaction Lacing). Jie iškart sužavėjo pasaulį.

Nike toliau tobulino technologiją, kol pažangiausią jos versiją galėjo panaudoti pirmuose savaime užsiveržiančiuose keduose, kurie skirti profesionaliems sportininkams. 2019 metų pradžioje Nike pristatė Nike Adapt BB krepšinio batelius. Krepšinį Nike pasirinko neatsitiktinai. Per krepšinio varžybas, dėl šilumos ir drėgmės, pėda gali padidėti netgi puse centimetro, todėl savaime prisitaikantys bateliai ypač tinka šios sporto šakos atstovams. Batelių nustatymai keičiami per Nike Adapt programėlę, o juos apsiavus, jie apglunda pėdą, kad būtų galima pajausti maksimalų komfortą.

Nors šiuose bateliuose didžiausias dėmesys skiriamas technologijai, visgi dizainas taip pat neatsilieka ir dizaineriai Eric Avar su Ross Klein juos lygina su drugeliu: „Drugelis visą savo gyvenimo ciklą prisitaiko ir keičiasi kaip šie batai, todėl drugelį įamžinome kedų pade.“ Batelių dizainas gana minimalistinis ir vientisas, viduje slepiantis visas technologijos paslaptis, o ant kedo šono puikuojasi didelis Swoosh. Kiek žemiau Swoosho, į akis krenta ryški detalė – du šviečiantys taškai ant pado, kuriuose galima keisti spalvą bei juos spaudžiant keisti batelio suveržimo stiprumą. Taškus dizaineriai panaudojo dėl noro į batelius įnešti gyvybės. Tai lyg dvi šviečiančios akys viską stebinčios aplink.

Batelių priežiūra ir valdymas:
Tai kedai su viduje esančia technologija, tad priežiūra jiems reikalinga didesnė nei įprastų kedų ir nors juose esanti baterija gali veikti net iki trijų savaičių, tačiau jai išsikraunant, svarbu batelių nepamirši pakrauti. Komplekte rasite pakrovėją, ant kurio pastačius batus, jie pasikraus naujoms kelionėms. Nike Adapt BB valdomi per programėlę, kurioje galima reguliuoti batelių užveržimą bei keisti ant kedų esančių taškų spalvą. Taip pat veržimo stiprumą galima reguliuoti spaudžiant taškus, esančius prie pado.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *