KEDAI, SUJUNGIANTYS RYTŲ IR VAKARŲ KULTŪRAS – NIKE SKYVE MAX

Po Pearl Harbor atakos, vienas iš Nike įkūrėjų, Bill Bowerman, užsirašė į karinę tarnybą antrajame pasauliniame kare ir buvo paskirtas į dešimtąją kalnų diviziją (10th Mountain Division). Ši divizija 1944 metais gruodžio 23 dieną atvyko į Italiją ir buvo paskirta saugoti Brenerio perėją Šiaurės Italijoje. Atlikdamas tarnybą, Bill Bowerman užsitarnavo vieną Sidabrinę bei keturias Bronzines žvaigždes.

Pagerbdama vieno iš Nike įkūrėjų dalyvavimą mūšiuose, Nike kompanija 2019 metais įkūrė atskirą kategoriją pavadinimu „THE10TH“. Po šios kategorijos vardu kuriamoms prekėms įkvėpimo semiamasi iš karinių simbolių bei supinamas naujų technologijų funkcionalumas kartu su rankų darbo kokybe.

Nors antrajame pasauliniame kare JAV ir Japonija buvo priešės, visgi keičiantis laikams kiekviena kultūra gali atrasti kažką naujo kitoje. O Japonija įkvepia daugybę žmonių visame pasaulyje. Ši kultūra tokia pilna, tokia skirtinga ir kartais atrodo tokia tolima bei nesuprantama. Visgi mums, besidomintiems batais, turbūt vienas keisčiausių Japonų tradicinių apavų yra XX amžiaus pradžioje išrasti Jika-tabi batai, kurie pasižymi skeltu priekiu atskiriančiu nykštį ir likusius pėdos pirštus. Šiuos batus dažniausiai nešiojo statybininkai, ūkininkai, fermeriai ar kiti darbininkai dėl savo patogumo ir tuo metu naudotų patvarių medžiagų. Bet kam apie tokius batus rašyti kixart‘e? Nes Nike dizaineriams šie batai tapo įkvėpimu kuriant naująjį modelį Skyve Max. Ir nors Nike neperskėlė šių kedų priekio ir kedai išliko mums pakankamai įprasti, tačiau iš Jika-tabi batų pasisemtas asimetriškas batų priekio dizainas.

Japonijos kultūroje buvo pastebėtas ir kitas dominantis dalykas – tradicinė siuvinėjimo rūšis Sashiko, kuri gimė XVII amžiuje bei naudojama dekoratyviniam siuvinėjimui suteikiant batams ar rūbams papildomo tvirtumo. Taigi Skyve Max batuose galima rasti daug siūlių, kurių nebuvo stengtasi paslėpti, o kaip tik priešingai – jos visos ryškiai matomos bei panaudotos ne tik dėl dekoracijos, tačiau ir norint labiausiai pažeidžiamoms avalynės vietoms suteikti kuo įmanoma daugiau patvarumo.

Pasisėmę įkvėpimo iš Japonijos, dizaineriai nusprendė kedams pridėti JAV kultūros „aštrumo“. Krepšinis, aukštoji mada bei gatvės stilius – visa tai puikiai apibūdina vakarietiškąją kultūrą bei kedams pridėta elegantiško masyvumo, pade atverta didelė Air Max oro pagalvė, pado raštui panaudotas krepšinio bateliams būdingas eglutės raštas bei minkštas liežuvėlis kartu su paminkštinimu čiurnos srityje.

Nike Skyve Max laisvalaikio kedai apjungia Rytų ir Vakarų kultūras bei suteikia subtilų žavesį persipinantį su ryškiais sportiniais akcentais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *