JORDAN MARS 270 KEDŲ ISTORIJA

Tėvo pėdomis. Turbūt toks apibūdinimas labiausiai tiktų Jordan Mars 270 kedams. 

Nors Jordan Mars 270 yra naujas modelis, visgi tam kad jis atsirastų, buvo nueitas ilgas kelias, o šis kelias prasidėjo dar 1986 metais, kuomet Spike Lee sukūrė filmą „She‘s Gotta Have It“ bei įkūnijo pagrindinį personažą Mars Blackmon. Filmas laimėjo keletą apdovanojimų, tačiau turbūt didžiausiu įvertinimu tapo pakvietimas Spike Lee filmuotis Jordan kedų reklamose. Galbūt filmavimasis reklamose ir lyginimas su filmu, kuris laimi apdovanojimus, skamba keistai, tačiau būtent šios reklamos neleidžia iki šios dienos pamiršti personažo Mars Blackmon. Jis pasirodė pristatydamas net šešis Jordan modelius (Air Jordan IIIAir Jordan IVAir Jordan VAir Jordan VIAir Jordan IXAir Jordan XX), o Mars Blackmon tapo svarbiu simboliu kuriant Jordan brand bei 2006 metais buvo sukurti pirmieji Mars įkūnijusio Spike Lee vardiniai kedai Jordan Spizike bei prabėgus dar šešeriems metams Jordan Son Of Mars.

Žinant taip ilgai besitęsiančią draugystę tarp Spike ir Jordan nenustebome išvydę pirmąsias nuotraukas 2019 metų viduryje su naujojo modelio kadrais, visgi artėjant oficialiam pristatymui tapo aišku, jog šis modelis bus visai kitoks nei visi ankstesni. Jis lyg estafetės perdavimas jaunesniajai kartai. Nors kedai išlaikė visiems ankstesniesiems Spike Lee modeliams būdingą kūrybą iš retro Jordan modelių, bet šį kartą pagrindiniu smuiku griežė nebe pats režisierius, o jo sūnus Jackson Lewis Lee.

Jackson Lewis Lee dar 2017 metais į savo Instagram paskyrą įkėlė nuotrauką, kurioje teasino, jog dirba prie Jordan Mars III modelio, tačiau nebuvo daugiau jokios informacijos apie patį modelį ar pristatymo detales, tad bėgant metams ši nuotrauka buvo pamiršta ir tik po daugiau nei dviejų metų, pasirodžius Jordan Mars 270, galėjome ją prisiminti iš naujo.

Kadangi Jordan Mars 270 yra hibridinis modelis (sukurtas iš ankstesnių kedų modelių), visgi tuo pačiu jis ir skiriasi nuo ankstesnių Spike Lee serijos kedų. Ankstesniuose modeliuose daugeliu atveju buvo naudojamos aiškios detalės paimtos iš retro kedų ir perdėtos į hibridinį, visgi Lee sūnus visa tai atliko elegantiškiau ir daugelį detalių suliejo į visumą, kurioje vieno ir kito modelio siluetai persipina tarpusavyje. Taigi Jordan Mars 270 įkvėpimui buvo semtasi iš šių ikoninių Jordan kedų:

Air Jordan I – kedų apipavidalinimas
Air Jordan IV – tinklelis virš Swoosh 
Air Jordan V – skylės raišteliams ir siluetas
Air Jordan VI – kulno dalis

Taip pat negalima nepaminėti ir aiškiausios pasiskolintos detalės iš šiuo metu vieno populiariausio modelio, kuris taip pat tapo neįprastas šiai serijai. Nors serijoje įprastai naudojami retro Jordan serijos modeliai, visgi šiuose keduose Jackson Lewis Lee nusprendė amortizacinę technologiją pasiskolint iš vieno populiariausių šiuo metu Nike modelių – Nike Air Max 270

Taigi iš viso sujungęs visus penkis kedus į vieną, Jackson pratęsė tėčio pradėtą kurti hibridinių modelių seriją, bet tuo pačiu į šią seriją įliejo ir savo idėjas, kurios šiems kedams leido tapti išskirtiniais bei puikiai derančiais prie šiuolaikinių kedų tendencijų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *