IŠSKIRTINIŲ IR MASYVIŲ NIKE AIR MORE UPTEMPO KEDŲ ISTORIJA

Ištikimi Nike gerbėjai be jokios abejonės pritars, jog 9 – tasis dešimtmetis buvo tikrų tikriausia kedų era. Ypač krepšinio kedams tai buvo pats šlovingiausias metas. Tada kedų kūrybos filosofijos buvo paremtos pačiais įvairiausiais stiliais, pradedant klasikinėmis natomis, o baigiant – įvairiais masyviais dizaino elementais.

Žinoma, 9- tąjame dešimtmetyje buvo ypač populiari Air Jordan linija, bet nuo jos per daug neatsiliko ir Charleso Barkley firminiai kedai. Tiesa, tarp visų šių kedų taip pat iškilo ir dar viena kultinė klasika, kurią per 1996 metų NBA čempionatą ir tų pačių metų Olimpines žaidynes avėjo Scottie Pippen. Tai Nike Air More Uptempo krepšinio kedai. S. Pippen turėjo ir savo vardinių kedų liniją (pvz. Nike Air Pippen), tačiau kai pasirodė su Air More Uptempo, kedai liko amžinai susieti su šio krepšininko asmenybe.

Nike Air More Uptempo kedus sukūrė dizaineris Wilsonas Smithas. Prieš tai jis dirbo su kai kuriais architektūros projektais ir buvo kaip niekada pasisėmęs įkvėpimo iš graffiti ir pop meno. Šių dviejų meno formų bumas buvo ryškiai juntamas ir 10-tąjame dešimtmetyje, todėl dizaineriai dažnai buvo įkvėpti kūryboje pademonstruoti drąsius ir ryškius sprendimus. Nike Air More Uptempo – kuo tikriausias maksimalistinio dizaino pavyzdys.

Jeigu visi kiti tuometiniai krepšinio kedai per daug nesiekė išsiskirti savo stiliumi, tai to tikrai nebūtų galima pasakyti apie Nike Air More Uptempo. Jau tada jie buvo puikiai atpažįstami dėl aiškiai matomo AIR užrašo ant kedų šonų. Beje, oro pagalves jau ir tada buvo galima ne tik pajusti, bet ir išvysti pačiame pade.

Kadangi Nike Air More Uptempo buvo tokie populiarūs ir pasižymėjo ryškiu bei originaliu stiliumi, visai nenuostabu, kad jie atgimė naujai ir šiuolaikiniame kedų pasaulyje. 2016 metai – atskaitos taškas, kada šie kedai atšventė savo 20 metines ir sėkmingai sugrįžo į rinką.

Šie kedai kietai išlaiko savo pirmtako stilių ir išsiskiria savo tvirtumu bei idealiu prigludimu prie pėdų. Tikros odos medžiagos (kaip ir senesniuose keduose) suteikia neišdildomą patvarumą ir tikros klasikos skonį.

Čia taip pat galime matyti ryškų AIR užrašą ant kedų batviršio šonų. Taip pat Air Max oro pagalvės puikiai matomos guminiame pade išoriškai. Su nedideliais atskirtais tarpeliais jos tęsiasi nuo pat pėdos pradžios iki kulno. Taigi amortizacija čia išties jums suteiks tikrą wooow efektą – kiekviename savo žingsnyje ar atšokime nuo grindinio jusite unreal minkštumą.

Naujuosius Nike Air More Uptempo be jokios abejonės pasirinks drąsų ir neeilinį stilių turinčios asmenybės. Juk dabar ypač madingi dideli, banguoti, masyvūs kedų padai. Šie kedai taps ryškiu praeities siluetu tarp daugybės kitų šiuolaikinių modelių.

1997 metais kedai įėjo į kino istoriją – juos avėjo aktorius B. Fraser filme „George Of The Jungle“. Šiuolaikiniame kontekste kedus galima išvysti net ir muzikiniuose klipuose – su jais pasirodė reperis Russ Millions.

Mes šventai tikime, jog būtent šie kedai visoje sneakeri‘ių bendruomenėje dominuos tikrai dar ne vienerius metus. Taigi, jei ieškote kažko tikrai amazing – čiupkite šiuos kosminius Nike Air More Uptempo kedus!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *