IŠ DEVYNIASDEŠIMT PENKTŲJŲ ATKELIAVĘ IKONINIAI KREPŠINIO KEDAI NIKE AIR MAX UPTEMPO 95

Krepšinis tai viena svarbiausių sporto šakų šiuolaikinei sneaker‘ių kultūrai. Iš krepšinio kilo daugybė kedų modelių, kuriuos šiomis dienomis nešiojame kaip laisvalaikio kedus. Į krepšininkus visada būdavo nukreipiamos fotografų blykstės ne tik per rungtynes, tačiau ir už arenos ribų. Daugelį domino kaip jie rengiasi atvykdami į rungtynes, kaip apsirengę eina į treniruotę ar į vakarėlį. Krepšininkai visais laikais pasižymėjo kaip turintys išskirtinį mados skonį ir jų stiliumi sekė bei seka daugybė žmonių visame pasaulyje.

Todėl nenuostabu jog iš krepšinio kategorijos vis grįžta kuris nors modelis bei tai vieniems sukelia nostalgiją, jog kažkada su jais pats žaidė krepšinį arba galbūt jais avint žaidė mėgiamas žaidėjas. Kitiems tai klasika tapę kedai, kurie taip tinka prie šiuo metu vyraujančių kedų tendencijų.

Nike Air Max Uptempo 95 kedai pirmą kartą prekyboje pasirodė 1995 metų pabaigoje bei greitai užvaldė ne tik krepšinio aikšteles, tačiau ir gatves. Tuo metu Nike kategorizavo žaidėjams skiriamą avalynę: Flight serija buvo skirta gynėjams, Force serija skirta centrams, o Uptempo serija skirta puolėjams. Nors žaidė daugybė krepšininkų su Uptempo serijos kedais, tačiau iki šiol geriausiai prisimenamu šios serijos ambasadoriumi yra Chicago Bulls puolėjas Scottie Pippen. Jis žaidė ne su vienu šios serijos modeliu, o vėliau ir pirmasis jo vardinis batelis buvo sukurtas atsižvelgiant į Uptempo serijos ypatumus.

Nors Air Max Uptempo 95 buvo perleistas ne vieną kartą, taip įrodant jog tai ypač svarbus Nike istorijos modelis, visgi bendroje nuomonėje jaučiasi kiek nuvertintas siluetas. O galbūt taip neturėtų būti? Tai yra pirmasis krepšinio batelis, kuriame buvo panaudota per visą padą esanti Air Max oro technologija ir tai buvo batelis, kaip skelbė Nike reklamos, kuriame patalpinta daugiausiai oro kiek iki to laiko kada nors buvo bet kuriuose keduose. Krepšininkai, avintys šiuos batus, pirmieji išbandė ką reiškia žaisti ant oro ir tai viena priežasčių, kodėl ypač tuo metu, šiuos kedus norėjo įsigyti daugybė paauglių.

Kedų batviršis atitinka klasikinius devyniasdešimtųjų standartus – masyvios detalės, kelių sluoksnių ryškūs odos perdengimai ir ryškiai matomi Nike logotipai. Visi šie dizaino elementai visumoje sukūrė kedus, kurie gal ir neužima aukščiausių pozicijų kedų istorijoje, tačiau į Hall Of Fame tikrai patenka ir besidomintiems kedų kultūra Nike Air Max Uptempo 95 yra kedai kurie must have.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *