IŠ 2003-ŲJŲ GRĮŽUSIŲ NIKE AIR ZOOM SPIRIDON CAGE 2 KEDŲ ISTORIJA

1896 metais vykusiose Olimpinėse žaidynėse pirmuoju maratono nugalėtoju modernioje eroje tapo graikas Spyridon Louis, užfiksavęs 2:58:50 laiką. Tuo metu jis tapo tikra žvaigžde, o jį sveikino visi gyvenantys Graikijoje – nuo paprastų žmonių iki karaliaus. Tapęs pirmuoju maratono čempionu, Spyridon įsirašė savo vardą į istorijos metraščius, o jo vardu pavadintas netgi Atėnuose esantis Olimpinis stadionas.

Šis pirmasis Olimpinis maratono čempionas įkvėpė Nike pavadinti 1997 metais naujai kuriamus bėgimui skirtus kedus Nike Air Zoom Spiridon. Bateliai pasižymėjo lengvumu ir buvo vertinami daugelio bėgikų, todėl pasisekus pirmajam modeliui, 2003 buvo pristatytas antrasis – Nike Air Zoom Spiridon 2.

Antrasis serijos modelis iš pradžių buvo pristatytas tik Japonijos rinkai, o juos kūrė dizaineris Steven SmithSteven antrajam serijos modeliui pasirinko kiek neįprastą būdą serijai pratęsti bei neperėmė pirmojo modelio silueto, o sukūrė visai naują batelį, kurio įkvėpimu laikė Nike Air Zoom Citizen. Naujos išvaizdos modelio Japonijoje buvo planuojama parduoti 40 000 porų, tačiau greitai šis kiekis buvo padvigubintas. Japonai kedus iškart pamilo, o juos traukė neįprastas modelio siluetas kartu su kulne matoma didele oro pagalve, kuri buvo uždaryta lyg į narvą. Žmonėms tai atrodė lyg antrieji Air Max 1 kedai, kurie pakeis kedų ateitį.

Žmonių susidomėjimą Nike Air Zoom Spiridon 2 kedais pastebėjo ir tuometis Nike bėgimo kategorijos vadovas Dan Jones bei pasiūlė atlikti vieną nedidelį pakeitimą kedų dizaine – pačiame batelio priekyje uždėti medžiagos sluoksnį sujungianti abi batelio puses. Steven neprieštaravo bei pristačius atnaujintą versiją, kuria buvo tikimasi prekiauti nebe tik Japonijoje, tačiau ir kitose šalyse, per pirmąją pardavėjams skirtą sesiją buvo užsakyta net 800 000 porų šio modelio.

2003 metais Nike Air Zoom Spiridon 2 buvo vienas topinių batelių, kuris dizaino sprendimais išsiskyrė ne tik iš tais laikais buvusių tuomečių kitų kedų, tačiau jis ir šiais laikais atrodo lyg būtų iš kitos visatos atkeliavęs siluetas. Kuriant šiuos kedus dizaineriui buvo skirta užduotis sukurti bėgimo batelį, kurio viduje nesikauptų drėgmė ir pėda visada išliktų sausa. Dėl šios priežasties keduose panaudota ypač daug orui pralaidaus tinklelio kurio formą iš išorės lyg egzoskeletas laiko sintetikos ar odos rėmai. 

Net jei batviršis atrodo kaip atkeliavęs iš kitos dimensijos, ne ką mažesnį efektą suteikia ir kulne esanti oro pagalvė. Didelė ir permatoma Air Zoom pagalvė atrodo lyg uždaryta į narvą dėl ko laikui bėgant šie kedai įgavo Cage (narvas) pravardę. Nors kedai išleidimo metu pavadinime neturėjo žodelio Cage, tačiau vėliau pačiam Nike išgirdus kaip žmonės vadina šiuos kedus, įgautą pravardę įtraukė į pavadinimą bei pilnas vardas tapo Nike Air Zoom Spiridon Cage 2.

Kaip ir daugelis kitų šiuo metu populiarų modelių, 2003 metais Nike Air Zoom Spiridon Cage 2 buvo sukurti profesionaliems bėgikams, tačiau keičiantis laikams bei technologijoms, šie išskirtinio dizaino kedai tapo laisvalaikio kategorijos dalimi.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *