IKONINIŲ KEDŲ NIKE AIR PEGASUS 83 ISTORIJA

Sklandus ir lengvas bėgimas be jokių kliūčių, tarsi sklandytum ore? Įmanoma? Tikrai taip ir būtent su naujai atgimusiais Nike Air Pegasus 83 kedais. Bet, ar kada susimąstėte, kokie istorijos vingiai gaubia Nike Air Pegasus 83?

O viskas prasidėjo 1983 metais, kai Nike brand‘as pristatė Pegasus kedus, skirtus visiems bėgikams. Juos kūrė generalinis Nike vadovas Mark Parker ir dizaineris Bruce Kilgore, kartu su kitais įmonės dizaineriais. Iš pirmo žvilgsnio šie kedai gal ir neatrodė ryškūs ar kažkuo ypatingi, bet būtent paprastas jų dizainas nulėmė tokią didelę sėkmę ir tapo puikiu ateities stiliaus komponentu. Metams bėgant NikeAir Pegasus vis kūrė naujus šios serijos kedus, kurie, beje, buvo laikomi geriausiai parduodamais visų laikų bėgimo kedais istorijoje ir išsilaikė Nike kataloguose ilgiau, nei bet kuris kitas modelis.

Nike generalinis vadovas Mark Parker teigė, kad visi Air Pegasus modeliai buvo kuriami tam, kad būtų galima juos pasiūlyti kuo didesnei žmonių grupei. Tikslas – pristatyti prieinamesnius Air treniruočių kedus visuomenei. Visi šios kategorijos modeliai buvo ne tik lengvai prieinami, bet ir ženkliai apsaugantys nuo smūgių. Jie atitiko kiekvieno bėgiko poreikius. Nors Pegasus šeimos nariai laikui tekant patyrė daug transformacijų, bet Nike visada išlaikė savo svarbiausią tikslą – jog šie kedai tiktų visiems bėgikams be išimčių.

Nike Air Pegasus 83 modelio kedai skirti visų lygių bėgikams. Šie klasikiniai bėgimo bateliai įkūnija graikų mitinę būtybę Pegasą – didingą sparnuotąjį žirgą. Kedai ir jiems suteiktas toks taiklus pavadinimas tiesiogiai atspindi judėjimą, lankstumą, greitumą ir skraidymo žavesį.

Būtent 1983 metais visuomenėje ėmė vyrauti bėgimo kultas. Tais metais buvo populiarūs ir tokie konkurentų sukurti kedai, kaip Saucony Jazz ir Puma Easy Rider. O Nike Air Pegasus 83 buvo kaip atsakas jiems, nes brand‘as taip pat negalėjo likti nuošaly ir turėjo sukurti idealius bėgimo kedus.

Įkvėpimo, kuriant Nike Air Pegasus 83 , buvo pasisemta iš kito Nike modelio – Air Tailwind (pirmieji bran‘do kedai, turintys nedidelį oro tarpą kulne). Daugumą sportininkų bėgdami nusileidžia ant kulno, todėl buvo siekiama sukurti kuo geresnę technologinę amortizaciją galinėje kedų dalyje.

Nors vėliau sukurti Nike Pegasus modeliai buvo lengvesni, galėjo pasiūlyti didesnį stabilumą ar amortizaciją, Pegasus83 vistiek buvo be galo populiarūs ir praktiški, nes tapo tiesiog puikiais treniruočių kedais ne tik pradedantiesiems sportininkams, bet ir profesionaliems bėgikams.

Kaip teigė ilgametis snekaer‘ių istorikas, konsultantas ir kolekcionierius Kish Kash, šie kedai – tai pats pagrindinis Nike bėgimo batelių modelis. Tai prieinamiausia, ką turi Nike. Tai tiesiog puikūs bei universalūs kedai.

Kviečiame įsigyti ir patiems tuo įsitikinti! Naujai atgimę bei šiais laikais tik laisvalaikiui skirti Nike Air Pegasus 83 kedai jus tikrai nustebins.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *