ATNAUJINTŲ NIKE WAFFLE KEDŲ ISTORIJA

Bill Bowerman, vienas iš Nike įkūrėjų, dirbo Oregono koledže bėgimo treneriu ir 1970-ųjų pradžioje ieškojo sprendimo, kaip sukurti bėgimo batelius, kurie būtų tinkami bėgiojimui skirtingais takų paviršiais. Vieną rytą, pusryčiaudamas ir stebėdamas kaip jo žmona Barbara kepa vaflius, pasakė “žinai, jei šį vaflių raštą panaudočiau ant pado, galbūt būtų geresnis bato sukibimas su paviršiumi?”, tuomet atsistojo nuo stalo, nuėjo į savo laboratoriją, pasiėmė kažkokio skysčio iš kurio gaminamas padas ir visa tai supylė į vaflinę. Tai tapo jo “eureka” momentu, kuris užregistruotas JAV patentų biure, numeriu #3,793,750.

Pirmieji Waffle Trainer rinkoje pasirodė 1973 metais ir greit sužavėjo daugybę bėgikų. Iki to laiko, visa sportinė avalynė buvo gaminama plonu ir lygiu padu, tačiau Waffle Trainer nebuvo tik pado raštas, tačiau tai taip pat pakeitė patį požiūrį, jog smūgius gali absorbuoti tik puta esanti tarp pado ir batviršio, bet tai gali daryti ir pats padas. Pade esantys kvadratėliai viršuje turi nedidelius burbuliukus, kurie skirti tam, kad papildomai pagerintų sukibimą. Kadangi kedų paliekami įspaudai žemėje turėjo panašumų su ne per seniausiai mėnulyje nusileidusiais ir ten palikusiais pėdų įspaudus Apollo 11 misijos astronautais, tad Waffle Trainer įgavo Moon Shoes pravardę.

Šių kedų kaina, kurie buvo gaminami Japonijoje, svyravo nuo $21,95 iki $24.95 (2019 metais, neserijinius, Bill Bowerman rankomis kurtus batus, Sotheby’s aukcione buvo parduoti už $437 500) ir batviršis gaminamas iš nailono, o pirmoji versija buvo raudona / balta spalvų, tačiau greit tapus populiariais Oregono universitete, buvo pristatyta ir universiteto spalvų versija – geltona / žalia.

Modeliui populiarėjant visoje šalyje, praėjus keturiems metams, Nike pristatė kiek patobulintą versiją ir ją pavadino Waffle Racer, kurių kaina siekė $30. Juose išliko pagrindiniai Waffle Trainer bruožai, tačiau juose atsirado EVA putų sluoksnis, tapo šiek tiek platesni bei stabilesni.

Kedai iki šių dienų išliko mėgiami daugelio pirkėjų, todėl 2019 metais Nike kompanijoje įkurtas D/MS/X padalinys, kuris nepripažįsta jokių ribų bei kuria išskirtinio dizaino modelius, nukreipė akis į Waffle Racer kedus bei 2020 metų pabaigoje sukūrė visiškai atnaujintą siluetą, kuris savyje išlaikė pirmtako dvasią bei pasižymi futuristinėmis detalėmis ir jį pavadino Nike D/MS/X Waffle vardu.

Nike šiuos kedus pristatė taip pat iššaukiančiai – “Kedai, kurių tavo tėtis tikrai neavės!”. Nors atkurti kedai yra beveik penkiasdešimties metų senumo ir išlaiko dalį klasikinių detalių, bet masyvus padas su ryškiais apvadais skelbia jog tai kedai skirti ateities žmonėms.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *