ANTRŲJŲ NIKE SB AIR MAX JANOSKI KEDŲ APŽVALGA

Nike Stefan Janoski serija tęsiasi jau nuo 2009 metų. Riedlentininkas nuo pradžių turėjo viziją kaip jo vardiniai kedai turėtų atrodyti, o pirmojo modelio pasirodymas vėlavo net visą sezoną, kadangi prototipai neįtiko Stefan‘ui

Nike dizaino komanda iš Stefan gavo įvairias nuotraukas su mašinomis, rūbais, batais, gėrimais ar muzikos grupėmis, kad turėtų viziją prie kokio stiliaus kedai bus nešiojami. Nuo pat pradžių jie buvo kuriami tik tam, kad juos būtų patogu avėti tiek važinėjant riedlente, tiek nulipus nuo jos. Stefan‘ui nerūpėjo čiurnos apsauga ir saugumas. Jis kartojo, jog šiame sporte traumos neišvengiamos ir batai nuo to neapsaugos. Jam rūpėjo tik tai, kad jų padas būtų kuo arčiau žemės, kad batai turėtų retroskeito kedų detalių, būtų panašūs į „boat shoes“ tipo batus ir kad batelio išvaizda būtų tokia, jog skeiteriui padėjus riedlentę į šoną ir norint nueiti kur nors pachillinti, nereikėtų keisti batų. Jis norėjo, kad tai būtų lyg Converse, kurie tinkami ir sportui, ir laisvalaikiui.

Po daugybės eskizų, daugybės atmestų variantų, 2009 metais rinką pasiekė pirmieji Nike SB Stefan Janoski kedai, kuriuos dabar jau drąsiai galime vadinti ikona. Praėjo daugiau nei dešimt metų, o kedai vis dar yra populiarūs bei sutinkami ne tik ant riedlenčių, tačiau netgi kur kas dažniau juos galime išvysti nešiojamus laisvalaikiui. Nors kedai buvo sukurti sportui, tačiau viena niša jiems buvo gerokai per maža ir greitai išplito po visą pasaulį užkariaudami miesto žmonių kojas, kurie dažniausiai net nesusimąsto, jog dėvi vieno garsiausių riedlentininkų vardinius batelius.

Per šį laiką buvo sukurta daug skirtingų modifikacijų. Kedai buvo ir aukšto, ir žemo profilio. Keduose suspausto oro pagalvę Zoom keitė Free padas bei didelė ir matoma iš šono Air Max pagalvė.

Kedai su Air Max oro pagalve nors ir turėjo nemažai panašumų į kedus su suspausto oro pagalve Zoom, tačiau tuo pačiu jie buvo kitokie bei laikui bėgant pradėjo gyventi savo atskirą gyvenimą ir po truputį tapo atskira serija, ypač kuomet 2019 metais buvo sukurti antrieji Nike SB Air Max Janoski bateliai.

Antruose Janoski Air Max keduose panaudotas lygus padas su sukibimą prie riedlentės paviršiaus gerinančiu raštu. Kylant nuo pado į viršų, matomas didžiausias skirtumas lyginant su pirmaisiais Air Max Janoski kedais – pirmajame modelyje buvo panaudotos pado putos su įvairiais raižiniais, kurie suteikė bateliui gyvybiškumo, o antrajame serijos modelyje panaudotos lygios putos, kurių kulne matoma oro pagalvė. Batelio batviršis panaudotas labai panašus į pirmojo modelio (kam keisti tai, kas ir taip sulaukė pripažinimo?), tačiau skiriasi tai, jog priekinėje batelio dalyje nėra panaudoti persiuvimai, dėl ko modelis tapo minkštesnis ir labiau išryškinantis pėdos priekinės dalies kontūrus.

Nike SB Air Max Janoski 2 kedai yra sukurti atsižvelgiant į vieno garsiausių riedlentininkų Stefan Janoski reikalavimus, kad su jais būtų galima komfortiškai važinėti ir riedlente, ir taip pat šie kedai idealiai tiktų kasdieniniams pasivaikščiojimams mieste.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *