ADIDAS LXCON LAISVALAIKIO KEDAI, ĮKVĖPIMO PASISĖMĘ IŠ DEVYNIASDEŠIMTŲJŲ LAIKOTARPIO

Devyniasdešimtieji yra tarsi lobių skrynia daugeliui sportinės avalynės gamintojų. Tuo metu sukurti modeliai yra prikeliami, jie modifikuojami arba pagal tų laikų stilistiką sukuriami visiškai nauji siluetai.

2017 metais prasidėjęs dad-shoes stiliaus batų bumas po poros metų pradėjo slobti ir pirkėjai vis dažniau pradėjo ieškoti vėl ko nors naujo. Nors naujas trendas dar nesusikūrė, tačiau gamintojai ieško būdų kaip įtikti ir vis dažniau pastebime perėjimo etapą, kuomet naudojami devyniasdešimtųjų modeliai, tačiau jie adaptuojami su šiuolaikinėmis technologijomis ar šiuolaikinėmis mados kryptimis. Būtent taip nutiko su 1994 metais pristatytais adidas Lexicon (arba trumpiau Lxcon) bėgimo bateliais. 

Lxcon bėgimo bateliai buvo sukurti profesionaliems bėgikams, kurie turėjo pronaciją (pronacija yra tokia būklė, kai einant arba bėgant keliai šiek tiek linksta į vidų), todėl kedai buvo kuriami taip, jog suteiktų palaikymą ir stabilumą. Kedų vidinėje dalyje buvo matomas ryškus pusapskritimis, kurio pagalba pėda buvo išlaikoma stabiliai batelyje. Ši detalė sužavėjo jaunuosius adidas dizainerius bei tai tapo pagrindu modifikuoti šiuos bėgimo batelius ir pritaikyti prie šiuolaikinių tendencijų.

Kardinaliai pasikeitusi Lxcon versija buvo pristatyta 2019 metais gana neįprastu būdu. Kedai buvo patikėti aktoriui Jonah Hill, o jis juos parodė pasauliui savo Instagram paskyroje atsisėdęs vonioje prieš veidrodį. Tuomet buvo spėliojama, jog galbūt tai bus bendras jo ir adidascollab‘as, visgi vėliau šie gandai buvo paneigti ir Jonah tiesiog tapo šių kedų ambasadoriumi.

Naujieji Lxcon visiškai pasikeitė nuo originaliosios versijos – tapo gerokai labiau minimalistiniai, nusimetė daugybę devyniasdešimtųjų stiliaus detalių, tačiau išliko už komfortą atsakinga ta pati adiPrene technologija ir stilizuotas pusapskritimis kulno srityje ant abiejų batelio pusių. Visgi naujoje versijoje ne tai tapo pagrindiniu objektu. Šiuose keduose panaudotas unikalus užsivarstymo būdas. Per visą bato šoną, iš abiejų pusių, tęsiasi plastikinis vamzdelis, kuris prilaikomas trimis adidas juostelėmis bei per jį varstomi batų raišteliai.

adidas Lxcon tai kedai, kurių šaknys siekia devyniasdešimt ketvirtuosius, tačiau 2019 metais atgimė iš naujo kaip šiuolaikinio ir trendais sekančio jauno žmogaus pasirinkimas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *